Kouzelník, iluzionista, kouzla, magie, triky

image1 image1 image1

Pavel Kožíšek - Mistr světa ze Světového poháru bavičů. Populární a nejúspěšnější český kouzelník s bohatými zahraničními zkušenostmi. Záruka špičkové kvality, originálního a všestranného repertoáru pro každou společenskou příležitost. Překvapí a především pobaví diváky od menších vystoupení, představení pro děti až po velkolepou a strhující „copperfieldovskou“ show, ve které vás okouzlí i jeho půvabné asistentky. Vstupte společně s ním do světa iluzí a nebudete litovat ...

Životopis

PhDr. Pavel Kožíšek  se narodil 17. září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. Již na základní škole se začal zajímat o kouzlení a od roku 1986 začal veřejně vystupovat. V roce 1987 poprvé soutěžil v krajském kole, kde skončil na čtvrtém místě. Na základě této vystoupení byl v roce 1988 přijat do Českého magického svazu, který v následujících letech úspěšně reprezentoval na několika mezinárodních festivalech v Polsku, Maďarsku, Itálii, Rakousku, Německu a Belgii. Na mezinárodním festivalu v Brně získal ve svých sedmnácti letech 1. místo a cenu Grand Prix.

Po maturitě v roce 1989 odešel studovat do Prahy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1991 získal v Praze na Mistrovství republiky 1. místo a následně i první televizní zkušenosti. Již během studií profesionálně vystoupil na mnoha evropských scénách a dlouhodobě pak především v Japonsku. 

V roce 1994 se stal Mistrem republiky a v roce 1995 vyhrál na světovém festivalu v japonském Shizuoké cenu za zábavu. V roce 1996 se na tomto festivalu stal  Mistrem světa . V tomto roce dokončil studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1997 získal jako první představitel zábavného umění Cenu Českého literárního fondu.

V roce 1999 vyhrál Pavel Kožíšek se svým projektem konkurzu na realizaci prvního Divadla magie v Japonsku , kde vystoupil až do března 2000. V podzimu stejného roku založil svou společnost a připravil s sebou novou samostatnou show. V roce 2000 získal od Českého magického svazu diplom za zásluhy o rozvoj magického umění a za reprezentaci magie. V roce 2001 byl zařazen do prestižní publikace osobností České republiky "Kdo je kdo". V roce 2002 byl jako jeden z nejmladších kouzelníků v historii předsedou odborné poroty na mezinárodním iluzionistickém festivalu.

V roce 2003 obhájil rigorózní práci na téma Magie  a sociokulturní manipulace. V tomtéž roce se narodil syn Matyáš. Na podzim roku 2003 realizoval projekt prvního  Divadla kouzel  v České republice. V roce 2004 připravil pro tento originální scénu velkou úžasnou show Magická esa, kde představují nejlepší světové iluze společně s předními českými modely. V roce 2006 se oženil se svojí životní partnerkou Lucií Panošovou, která mu v roce 2008 porodila svého druhého syna Jakuba. Od roku 2009 byl prezidentem Českého magického svazu. Této prestižní funkce se v roce 2016 na vlastní žádost z časových důvodů vzdal. V roce 2012 začal pořádat pro mladé zájemce o kouzelnické umění letní kouzelnické tábory, které jsou mezi dětmi a teenagery velice oblíbené a každé léto vychovají nové kouzelnické talenty. V roce 2018 otevřel v přízemí Divadla kouzel Zrcadlový labyrint. Jedná se o unikátní velké zrcadlové bludiště s optickými interaktivními klamy a iluzemi. V současné době má na svém kontě stovky televizních vystoupení doma i v zahraničí a v poslední době patří mezi naše "nejprodávanější" umělecké showbyznysu.

© 2013  Kouzelník a iluzionista Pavel Kožíšek, vytvořilo webové studio Tarole Design, SEO webu sledují SEO nástroje.cz