ŽIVOTOPIS

PhDr. Pavel Kožíšek se narodil 17. září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. Již na základní škole se začal zajímat o kouzlení a od roku 1986 začal veřejně vystupovat. V roce 1987 poprvé soutěžil v krajském kole, kde skončil na čtvrtém místě. Na základě této vystoupení byl v roce 1988 přijat do Českého magického svazu, který v následujících letech úspěšně reprezentoval na několika mezinárodních festivalech v Polsku, Maďarsku, Itálii, Rakousku, Německu a Belgii. Na mezinárodním festivalu v Brně získal ve svých sedmnácti letech 1. místo a cenu Grand Prix.

Po maturitě v roce 1989 odešel studovat do Prahy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1991 získal v Praze na Mistrovství republiky 1. místo a následně i první televizní zkušenosti. Již během studií profesionálně vystoupil na mnoha evropských scénách a dlouhodobě pak především v Japonsku.

V roce 1994 se stal Mistrem republiky a v roce 1995 vyhrál na světovém festivalu v japonském Shizuoké cenu za zábavu. V roce 1996 se na tomto festivalu stal Mistrem světa . V tomto roce dokončil studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1997 získal jako první představitel zábavného umění Cenu Českého literárního fondu.

V roce 1999 vyhrál Pavel Kožíšek se svým projektem konkurzu na realizaci prvního Divadla magie v Japonsku , kde vystoupil až do března 2000. V podzimu stejného roku založil svou společnost a připravil s sebou novou samostatnou show. V roce 2000 získal od Českého magického svazu diplom za zásluhy o rozvoj magického umění a za reprezentaci magie. V roce 2001 byl zařazen do prestižní publikace osobností České republiky „Kdo je kdo“. V roce 2002 byl jako jeden z nejmladších kouzelníků v historii předsedou odborné poroty na mezinárodním iluzionistickém festivalu.

V roce 2003 obhájil rigorózní práci na téma Magie a sociokulturní manipulace. V tomtéž roce se narodil syn Matyáš. Na podzim roku 2003 realizoval projekt prvního Divadla kouzel v České republice. V roce 2004 připravil pro tento originální scénu velkou úžasnou show Magická esa, kde představují nejlepší světové iluze společně s předními českými modely. V roce 2006 se oženil se svojí životní partnerkou Lucií Panošovou, která mu v roce 2008 porodila svého druhého syna Jakuba. Od roku 2009 byl prezidentem Českého magického svazu. Této prestižní funkce se v roce 2016 na vlastní žádost z časových důvodů vzdal.

 

V roce 2017 otevřel v přízemí Divadla kouzel Zrcadlový labyrint. Jedná se o unikátní velké zrcadlové bludiště s optickými interaktivními klamy a iluzemi. V roce 2019 otevřel v Praze u Václavského náměstí Muzeum fantastických iluzí. Návštěvníci se v nejzábavnějším muzeu v Praze stávají součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. V roce 2021 obdržel prestižní ocenění Mistr zábavního umění. Zahrál si v televizních seriálech Černí baroni, Četnické humoresky, VIP vraždy nebo Svatby v Benátkách. V současné době má Pavel Kožíšek na svém kontě stovky televizních vystoupení doma i v zahraničí a v patří mezi naše „nejprodávanější“ umělce v showbyznysu.